Trump, Arnold Palmer'ın cinsel organıyla ilgili konuştu

Nesrin

New member
Eski Başkan Trump, iki haftadan biraz daha uzun bir süre içinde Beyaz Saray'ı hangi partinin kazanacağını belirlemede belirleyici olacak kritik bir savaş alanı eyaleti olan Pennsylvania'da Cumartesi akşamı düzenlenen bir miting sırasında merhum golf efsanesi Arnold Palmer'ın cinsel organının büyüklüğünü vurguladı.

Miting, tüm zamanların en büyük golfçularından biri olarak kabul edilen ve 2016 yılında 87 yaşında hayatını kaybeden Palmer'ın doğum yeri olan Latrobe, Pennsylvania'da gerçekleşti. Siyasi adayların memleket kahramanlarının isimlerini kontrol etmesi yaygın bir durum olsa da Seyahatleri sırasında Trump'ın Palmer'ın cinsel organına odaklanması tuhaftı.

“Arnold Palmer tamamen erkekti. Ve bunu kadınlara olan saygımla söylüyorum ve kadınları seviyorum. Ama bu adam, bu adam, bu tamamen erkek olan bir adam,” dedi Trump, Palmer'ın adını taşıyan bölgesel bir havaalanındaki mitingde destekçilerine tezahürat yaparken. “Bu adam güçlü ve dayanıklıydı. Ben bunu söylemeyi reddettim ama diğer profesyonellerle birlikte duş aldığında oradan çıktılar ve 'Aman Tanrım, bu inanılmaz' dediler. ”

Trump'ın rakibi Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in kampanyası, eski başkanın yorumuyla alay etti.

Harris'in kampanyasında yapılan bir açıklamada, “Trump'ın Pensilvanya Kapanış Argümanı Kelimenin tam anlamıyla çöptür” denildi. “Pennsylvania'daki bir miting konuşmasında, kampanya ekibinin 'son bölümdeki kapanış tartışmasının başlangıcı' olarak ilan ettiği Donald Trump, bu seçimde seçmenler için en önemli konuya odaklandı: ölen bir golfçünün anatomisi.”

Cumartesi günkü miting sırasında eski başkan, Harris'i “başkan yardımcısı” olarak tanımladı ve destekçilerini ülkedeki herhangi bir savaş bölgesi eyaleti arasında en fazla seçici oy oranına sahip bir eyalette oy kullanmaya çağırdı.

Rev. Al Sharpton'ın MSNBC'deki yorumu sorulduğunda Harris şöyle yanıt verdi: “Amerikan halkı çok daha iyisini hak ediyor. … Amerika Birleşik Devletleri başkanı, yalnızca ulusumuz için değil, ulus olarak bizim dünya için de belirlememiz gereken standardı anlayarak bir standart belirlemeli.

“Biz, Amerika Birleşik Devletleri'ni temsilen, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün önemi hakkında konuşmak için hak edilmiş ve kendi kendimize atfettiğimiz yetkiyle dünyanın her yerindeki odalara yürüyoruz ve bir rol modeli olarak düşünülüyoruz. uluslararası kurallar ve normlar dahil olmak üzere belirli standartlara ve aynı zamanda görgü standartlarına bağlı kalmak anlamına gelir.”

Trump'ın kıdemli danışmanlarından biri Cumartesi günkü mitingden önce gazetecilere verdiği demeçte, eski başkanın Latrobe'da bulunarak 5 Kasım seçimleri öncesinde seçmenlere son mesajını vermeye başlayacağını söyledi.

Real Clear Politics'e göre, Pensilvanya'da yapılan son anketlerin ortalaması Trump'ın yüzde 1 puandan daha az bir farkla önde olduğunu gösteriyor ve hem adaylar hem de onların vekilleri, seçimin kapanış haftalarında eyalette yoğun bir kampanya yürütüyor.

Trump'ın kampanya sırasında penis boyutundan bahsetmesi ilk kez değil. 2016 yılında Florida Senatörü Marco Rubio, Trump'ın boyu nedeniyle kendisine “Küçük Marco” adını vermesine, Trump'ın ellerinin büyüklüğüyle dalga geçerek yanıt vermişti.

Trump'ın kendisinden daha uzun olduğunu kaydeden Rubio, bir miting sırasında “Ellerinin neden 5-2 olan birinin boyutunda olduğunu anlamıyorum” dedi. “Peki küçük elleri olan erkekler hakkında ne derler biliyor musun? Onlara güvenemezsin.”

Trump, Mart 2016'daki bir tartışmada izleyicilerin görmesi için ellerini kaldırarak ve parmaklarını açarak yanıt verdi.

“Şu ellere bakın, küçük eller mi bunlar?” dedi. “Ve ellerime değindi: 'Onlar küçükse başka bir şey de küçük olmalı.' Size hiçbir sorun olmayacağını garanti ederim. Garanti ediyorum.”

Bu arada Harris, Cumartesi günü Detroit ve Atlanta'da, Kasım seçimlerinde diğer iki kritik eyaletin büyük şehirlerinde kampanya yürüttü.

Georgia'daki bir akşam mitinginde başkan yardımcısı, Trump'ın federal kürtaj hakkının tersine çevrilmesindeki rolü ve Amber Nicole Thurman'ın ölümü hakkında konuştu. ProPublica'ya göre 28 yaşındaki bekar anne, nadir görülen bir kürtaj sonrası komplikasyonun ardından Atlanta banliyösündeki bir hastanede gecikmiş bir rutin cerrahi prosedür sonrasında hayatını kaybetti.

Gecikmiş bakım, birkaç istisna dışında fetal dokuyu rahimden çıkarma prosedürünü suç sayan yeni bir eyalet yasasının ardından meydana geldi; üreme hakları savunucuları, doktorları kovuşturma korkusuyla ameliyatı yapmaktan korkutabileceğini söyledi.

“Donald Trump hâlâ sebep olduğu acı ve ıstırapla ilgili sorumluluk almayı, herhangi bir sorumluluk almayı, hatta gerçekte yaşanan acı ve ıstırabı kabul etmeyi reddediyor. Geçen hafta Fox News belediye binasında, hikayelerini paylaştığı için Thurman'ın ailesiyle bile alay etti,” dedi Harris, Trump'ın Thurman'ın ailesi ve Demokrat politikacıların eski başkanın kasabada konuşmasından önce düzenlediği bir basın konferansı hakkında konuştuğu görüntüleri göstermeden önce mitingde. Salon geçen hafta kadın seçmenlere odaklandı.

Trump, Fox News sunucusu Harris Faulkner'a “Ah, bu çok hoş” dedi. “Daha iyi reytingler alacağız, söz veriyorum.”

Harris, Trump'ın tepkisini Cumhuriyetçilerin temel değerlerinin göstergesi olarak nitelendirdi.

“Donald Trump'ta sürekli olarak gördüğümüz şey tam da bu klipte görülüyor” dedi. “Onların üzüntüsünü küçümsüyor, konuyu kendisi ve televizyon reytingleriyle ilgili hale getiriyor. Bu çok zalimce.”