Rajnath Singh, Hindistan'ın ülke içindeki ve dışındaki teröristleri öldüreceğine dair güvence verdi

Nesrin

New member
Savunma Bakanı Rajnath Singh Pazar günü Hindistan'ın hiçbir teröristi esirgemeyeceğini ve gerekirse onu yurtiçinde ve yurtdışında öldüreceğini söyledi ve 2019'da Pakistan'a yönelik cerrahi saldırıyla ilgili soru işaretleri uyandırdığı için Kongre'ye saldırdı.


Savunma Bakanı Rajnath Singh, Pazar günü Rajasthan'ın Bikaner bölgesinde Lok Sabha seçimleri öncesinde halka açık bir toplantıda konuştu. (PTI)

Lok Sabha seçimleri öncesinde Rajasthan'ın Jhunjhunu'sunda halka açık bir toplantıda konuşan Singh, şunları söyledi: “Onların (teröristlerin) hiçbirini bağışlamayacağız… Gerekirse onları Hindistan'da ve dışarıda öldüreceğiz.”

Yalnızca HT uygulamasında Hindistan'daki genel seçimlerin hikayesine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin!

Cuma günü erken saatlerde News 18'e verdiği röportajda, teröristlerin ülkede huzuru bozmaya çalışmaları veya terör faaliyetleri gerçekleştirmeleri halinde Hindistan'ın onlara 'muh tod jaab' (uygun bir cevap) vereceğini ve hatta onları avlayacağını söylemişti. Pakistan'da.

Jhunjhunu'da Singh, Kongre'nin cerrahi saldırılar ve hava saldırılarıyla ilgili soruları gündeme getirmesinin kendisine acı verdiğini söyledi.

“Kongrenin savunma güçlerinin gücü ve yiğitliği hakkında sorular sormaya çalışması bana acı veriyor. Singh, “Silahlı kuvvetlerimizin o dönemde yaptıkları takdir edilmeli ve bu konuda hiçbir şüpheye yer bırakılmamalı” dedi.

“Kongre, ister cerrahi saldırı olsun, ister hava saldırısı olsun, bazı şeyleri sindiremez, onları sorgular” dedi. Ülkenin cesaretinden şüphe mi ediyorlar? Dünya kabul etti ama Kongre sorguladı.”

“Mesaj açık… Hindistan zayıf bir ülke değil, güçlü bir ülkedir” diye ekledi.

Kongreyi hedef almaya devam ettiğini söyledi. “Yolsuzluk iddialarıyla karşı karşıya kalmayan tek bir Kongre hükümeti olmadı, ancak kimse NDA hükümetinin 10 yıllık geçmişini işaret edemez.”

Singh, Bharatiya Janata Partisi (BJP) hükümetinin Merkez'deki geçmişinin muhteşem olduğunu, zira Kongre'nin aileyi birinci önceliği olarak kabul ederken, insanları birinci öncelik olarak gördüğünü iddia etti.

BJP'nin 2024'te üçte iki çoğunlukla hükümeti kuracağı ve Narendra Modi'nin üçüncü kez Başbakan olacağı konusunda tüm dünyanın hemfikir olduğunu söyledi. “Sonuçları bilen ülkeler Modi'yi oradaki etkinliklere zaten davet etti, bu daha önce hiç olmamıştı” dedi.

Singh şunları söyledi: “Modi Başbakan olduğundan bu yana ülkenin imajı değişti… 2014 yılında Hindistan ekonomisi ülkede 11. sıradaydı ancak son yedi yılda beşinci sıraya yükseldi.” Ekonomist, Hindistan'ın “2027 yılına kadar” Amerika ve Çin’in yanında üçüncü ekonomik güç olacağız.”

Ayrıca “Tek Millet, Tek Seçim” konseptini de destekleyerek bunun ülkeye para, zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacağını söyledi.

“'Tek Ulus, Tek Seçim' halkın desteğini alacak, ancak Kongre genellikle buna karşı çıkıyor” dedi. “Tekrar tekrar seçim yapılması doğru değil. Başbakanın 'Tek Millet, Tek Seçim' vizyonu halka ferahlık getirecek, zaman ve kaynak tasarrufu sağlayacak” diye konuştu.

Singh, Rajasthan'ın çift motorlu bir hükümete sahip olduğunu ve devletin artık ülkenin kalkınmasında büyüme motoru rolünü oynayacağını söyledi.

Daha önce Bikaner Kolayat'ta BJP adayı Arjunram Meghwal'e destek veren halka açık bir toplantıda BJP'nin Hindistan'ı zirveye taşımak istediğini ve vaat ettiği her şeyi yerine getireceğini söylemişti.

Hindistan'ın 2027'nin başlarında ABD ve Çin'den sonra dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olacağını da sözlerine ekledi.

Rajasthan'daki Lok Sabha seçimleri 19 ve 26 Nisan'da iki aşamada yapılacak.