Rajasthan: 16 yaşındaki öğrencinin Kota'da intihar sonucu öldüğü bildirildi, bu yıl üçüncü vaka

Nesrin

New member
Polis, Ortak Giriş Sınavı'na (JEE) hazırlanan 16 yaşındaki bir öğrencinin Salı günü Rajasthan'ın Kota bölgesinde intihar ederek öldüğünü iddia etti.

İlçede geçen yıl çeşitli yarışma sınavlarına hazırlanan 27 öğrencinin intihar sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti. (Temsilci dosya fotoğrafı)

Bu, Kota'dan bu yıl bildirilen üçüncü olay.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

İlçede geçen yıl çeşitli yarışma sınavlarına hazırlanan 27 öğrencinin intihar sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Kota Polis Müfettiş Yardımcısı (DSP) Bhawani Singh, Chhattishgarh'lı öğrencinin Kota'nın Mahaveer Nagar bölgesindeki otel odasında aşırı bir adım attığını söyledi.

“Olay muhtemelen Salı günü saat 03.00 ile 04.00 arasında meydana geldi. Sabah anne ve babasının çağrılarına cevap vermeyince ev müdürüyle iletişime geçtiler ve o da daha sonra cesedini buldu” dedi.

Ayrıca şunu okuyun: Kota yöneticisinin akıl sağlığı krizine tepkisi: Yönergeleri takip edin ve yaylı fanlar takın

DSP, ölen öğrencinin son iki yıldır Kota'da eğitim gördüğünü söyledi.

“Sonucun açıklanmasından bir gün sonra daha az puan aldığı sırada aşırı bir adım attı” dedi.

Polis, olay yerinde herhangi bir intihar notunun bulunmadığını ve çocuğun ailesine çocuğun öldüğü konusunda bilgi verildiğini söyledi.

Singh, “Ceset otopsiye gönderildi” dedi.

“Ayrıca pansiyonun neden ilçe idaresi kurallarına göre yaylı fanlar monte etmediğini de araştırıyoruz” diye ekledi.

Ek Bölge Sulh Hakimi Bhagwat Rathore da polisin kuralların ihlaline ilişkin bir rapor sunmasının ardından pansiyon yetkililerine karşı soruşturma başlatılacağını söyledi.

Rathore, “Polis bu konuyla ilgili olarak bölge ofisine bir rapor sunduğunda pansiyon yetkililerine karşı kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatılacak” dedi.

Kota bölge yönetimi geçen yıl 18 Ağustos'ta tüm pansiyonlara ve konaklama birimlerine (PG) “öğrencilere zihinsel destek ve güvenlik sağlamak için” tüm odalara yaylı vantilatörler yerleştirme emri vermişti.

Desteğe ihtiyacınız varsa veya ihtiyacı olan birini tanıyorsanız lütfen en yakınınızdaki ruh sağlığı uzmanıyla iletişime geçin.

Yardım Hatları: Aasra: 022 2754 6669;

Sneha Hindistan Vakfı: +914424640050 ve Sanjivini: 011-24311918

Roshni Vakfı (Secunderabad) İletişim Numaraları: 040-66202001, 040-66202000,

BİR HAYAT: İrtibat numarası: 78930 78930, SEVA: İrtibat numarası: 09441778290