Jennifer Aniston, Vance'i 'çocuksuz kedi hanımlar' konusunda eleştirdi

Nesrin

New member
Jennifer Aniston, eski Başkan Trump'ın başkan yardımcısı adayı olan ve “Hillbilly Elegy” kitabının yazarı ve Ohio Senatörü JD Vance'i, çocuk sahibi olmayan kişiler hakkındaki sözleri nedeniyle eleştirmek için 2024 seçim haber döngüsüne girdi.

Emmy ödüllü “Friends” dizisinin yıldızı, Çarşamba günü, 2021'de Başkan Yardımcısı Kamala Harris gibi Demokratları “kendi hayatlarından ve yaptıkları seçimlerden mutsuz, çocuksuz kedi hanımlarına” benzeten GOP başkan yardımcısı adayının tekrar ortaya çıkan bir klibi karşısında şaşkınlığını paylaştı. Vance, “Ülkenin geri kalanını da mutsuz etmek istiyorlar.” dedi.

Instagram Hikayesi'nde kliple ilgili bir tweet paylaşan oyuncu, “Bunun potansiyel bir ABD başkan yardımcısından geldiğine gerçekten inanamıyorum.” yazdı.

2022'de kısırlık mücadelesini anlatan “The Morning Show” yıldızı, daha sonra yorumlarını Vance'in kendisine yöneltti ve Cumhuriyetçi Parti'nin kürtaja, tüp bebek prosedürlerine ve belirli doğum kontrol yöntemlerine erişimi etkileyecek olan kişilik yasalarını desteklediğine atıfta bulundu.

“Söyleyebileceğim tek şey şu… Bay Vance, kızınızın bir gün kendi çocuklarını doğuracak kadar şanslı olmasını diliyorum,” diye yazdı. “Umarım ikinci seçenek olarak tüp bebek tedavisine başvurmak zorunda kalmaz. Çünkü siz bunu da ondan almaya çalışıyorsunuz.”

The Times'ın ulaştığı Aniston'ın temsilcisi ise konuya ilişkin başka bir yorumda bulunmadı.

Ohio'lu 39 yaşındaki senatör, 2021'de eski Fox News sunucusu Tucker Carlson'ın şovunda bu açıklamaları yaptığında ABD Kongresi'ne adaydı; ancak Trump'ın geçen hafta Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kongresi'nde eski eleştirmenini başkan yardımcısı olarak seçmesinin ardından klip son zamanlarda sosyal medyada dolaştı.

“Bu sadece basit bir gerçek – Kamala Harris, Pete Buttigieg, AOC'ye bakın – Demokratların tüm geleceği çocuk sahibi olmayan insanlar tarafından kontrol ediliyor. Ve ülkemizi, doğrudan bir çıkarı olmayan insanlara teslim etmemizin nasıl bir mantığı olabilir?” dedi Vance Carlson'a.

Vance'i hedef aldıktan sonra, 55 yaşındaki Aniston, Başkan Biden'ın seçimden çekilme yönündeki yaygın çağrılara kulak vermesinin ardından Pazar günü yarışa katılan Harris'i desteklemiş gibi göründü. Eski savcı ve senatörün, o zamanlar Yüksek Mahkeme adayı olan Yargıç Brett Kavanaugh'u kürtaj hakları konusunda sorguladığı, meslektaşı aktör Allison Janney'nin 2018 tarihli bir videosunu yeniden yayınladı.

Aniston, 2022'deki bir röportajında, ebeveynlik girişimlerine ve Brad Pitt ve Justin Theroux ile olan yüksek profilli evlilikleri sırasında çocuk sahibi olmaması nedeniyle medyanın kendisini nasıl eleştirdiğine dair nadir bir içgörü sağladı.

“Hamile kalmaya çalışıyordum. Benim için zorlu bir yoldu, bebek yapma yolu,” dedi Allure'a. “Yıllarca, yıllarca, yıllarca süren spekülasyonlar. … Gerçekten zordu. Tüp bebek tedavisi görüyordum, Çin çayları içiyordum, aklınıza ne gelirse. Her şeyimi ortaya atıyordum. Biri bana, 'Yumurtalarını dondur. Kendine bir iyilik yap,' deseydi her şeyi verirdim. Sadece bunu düşünmüyorsunuz. İşte bugün buradayım. Gemi yelken açtı.”

Aniston, medyanın kendisini acı bir şekilde “bencil” ve “sadece kariyerini önemseyen” biri olarak damgaladığını söyledi.

“Tanrı korusun bir kadın başarılı olur da çocuğu olmazsa,” dedi. “Ve kocamın beni terk etmesinin, ayrılmamızın ve evliliğimizi bitirmemizin sebebi, ona çocuk vermememdi. Kesinlikle yalandı.”

Bu arada Harris'in üvey kızı Ella Emhoff ve Ella'nın annesi Kerstin Emhoff, Harris'in savunmasına geldi.

Ella Emhoff, annesinin CNN'e verdiği bir açıklamayı Perşembe günü Instagram Hikayesinde paylaştı. Kerstin Emhoff, Harris'e yönelik “çocuksuz” iddialarını “temelsiz” olarak nitelendirdi ve Harris'i, İkinci Beyefendi Doug Emhoff ile birlikte iki çocuğunun “ortak ebeveyni” olarak övdü.

Açıklamada, “O sevgi dolu, besleyici, son derece koruyucu ve her zaman hazır” denildi.

Ella Emhoff ekledi: “Cole ve benim gibi sevimli çocuklarınız varken nasıl 'çocuksuz' olabilirsiniz? @kemhoff arkadakiler için daha yüksek sesle söylüyor… Üç ebeveynimi de seviyorum.”